Skip to main content

Help verstrikte zeehonden

Ieder jaar krijgen we veel berichten van strandbezoekers over zeehonden die vast komen te zitten in afval in de zee. Dat kunnen allerlei dingen zijn, zoals visnetten, ballonlinten of frisbees. Dit afval kan zeehonden ernstig verwonden, of erger nog, ze kunnen er zelfs aan sterven doordat het hun bewegingsvrijheid ernstig belemmerd. In de meeste gevallen wordt verstrikking bij zeehonden veroorzaakt door spullen uit de visserij en scheepvaart, zoals visnetten, touwen en vislijnen. Ook ingeslikte vishaken vormen een ernstige bedreiging. 

With you contribution

  • -

    We can train seal guards and deploy them along the Dutch coast.

  • -

    You help us in preventing wild seals from getting into trouble.

  • -

    Steun je de zeehonden in opvang, zodat ze specialistische zorg krijgen, om te herstellen en weer terug te keren naar de Waddenzee.

  • -

    You support our research into seals and the Wadden Sea.

In de eerste twee maanden van dit jaar heeft het Zeehondencentrum al 15 gevallen van verstrikte zeehonden gezien, drie keer zoveel als in dezelfde periode van 2023.

Als zeehondenwachters een verstrikte zeehond op het strand aantreffen, schatten ze eerst de situatie in. Als het afval nog geen of weinig verwondingen heeft veroorzaakt, knippen ze het meteen los en laten ze de zeehond vrij. Als de zeehond medische hulp nodig heeft, brengen zehet dier naar een opvangcentrum.

Jouw steun is hard nodig!